Z BENIAMINKIEM NA REMIS

Nie było zwycięzcy w meczu II kolejki przeworskiej Klasy A pomiędzy Alabastrem, a Strumykiem Hawłowice. Nie było także bramek, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Podobnie jak w poprzednim spotkaniu pierwsze minuty meczu należały do rywali, z czasem jednak biało-niebiescy odsunęli grę od własnej bramki. Poziom tego meczu nie był zbyt wysoki, w grze obu drużyn górowały niedokładności. Zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych, lecz żadnej z nich nie można uznać za stuprocentową. Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie, długimi minutami trwał klincz w środku pola. W 90. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kamil Zięba i miejscowi kończyli ten mecz w osłabieniu. Nie wpłynęło to jednak na losy meczu, ba, to Alabaster mógł w samej końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Piłkę meczową na nodze miał Krystian Skubisz, lecz nie trafił w światło bramki i podział punktów stał się faktem. Była to pierwsza zdobycz punktowa naszego zespołu w tym sezonie, Alabaster zajmuje 10. miejsce w tabeli. W tym spotkaniu zabrakło wielu zawodników wyjściowego składu, szansę debiutu otrzymał Adrian Pięciorek. Następny mecz będzie pierwszym wyjazdem w tym sezonie, biało-niebiescy zagrają z Błękitnymi Grzęska.

Remis w meczu Alabastru ze Strumykiem był jedynym w tej serii gier, tylko raz natomiast triumfowali goście, najbliżsi rywale podopiecznych Łukasza Hołuba wygrali w Babicach z miejscową drużyną UNUM. Efektowne zwycięstwa odnieśli piłkarze Wisełki, Żurawia i Błyskawicy Rożniatów, w najniższym możliwym wymiarze wygrały natomiast Zorza i Cresovia.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Strumyk Hawłowice 0:0

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich (80' Adrian Pięciorek), Kamil Zięba, Radosław Mołoń, Jarosław Szumierz - Krystian Skubisz, Łukasz Hołub (70' Sławomir Kaciuba), Krystian Posala, Kacper Szczygieł, Bartosz Zając (70' Artur Sochacki) - Vitaliy Zamoyskyy (30' Andrzej Gwizdała)