ŚWIETNE ZAKOŃCZENIE SEZONU

Na koniec sezonu 2015/16, który przeszedł już do historii Alabaster pewnie pokonał Cresovię Krzeczowice 3:1. Po zaciętym meczu biało-niebiescy po raz drugi w tej kampanii udowodnili swoją wyższość nad zespołem z Krzeczowic. Tym samym nasi piłkarze utrzymali się w klasie A, nieoczekiwanie kończąc sezon jeszcze w górnej połowie tabeli, na 7. miejscu.

Przed rozpoczęciem spotkania pamiątkowy upominek od zarządu klubu otrzymał Rafał Bednarski, który po wielu latach gry postanowił zakończyć swoją przygodę z futbolem. Rafałowi dziękujemy za godne reprezentowanie biało-niebieskich barw, niewielu było takich, którzy potrafili wygrać z nim pojedynek główkowy. Już w pierwszej akcji meczu kontuzji stawu skokowego doznał Maciej Czepiel i musiał opuścić boisko - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! W 7. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, ale Aleksander Krzan ładnie obronił strzał zawodnika Cresovii. W odpowiedzi kilka sekund później po strzale Marcina Futomy piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki rywala. Pięć minut później Rafał Bednarski pożegnał się z kibicami w najlepszy z możliwych sposobów. Po długim wrzucie piłki z autu nasz pomocnik głową skierował piłkę do siatki. Kwadrans później groźnie z dystansu uderzał Rzepa, jednak nie trafił w światło bramki. Goście mogli wyrównać 180 sekund później, ale znów na posterunku był Krzan. Kiedy obie drużyny były już myślami w szatni piękną bramkę z rzutu wolnego z ok. 22 metrów strzelił Andrzej Zając, który jeszcze na jesień grał w Cresovii. Dwubramkowe prowadzenie po pierwszej połowie nie gwarantowało jednak spokoju, bo derbowe mecze i to jeszcze o taką stawkę mają swoje prawa. Niespełna kwadrans po przerwie przyjezdni mogli zdobyć bramkę kontaktową. Po strzale głową jednego z zawodników po raz kolejny Aleksander Krzan wyciągnął się jak struna i odbił piłkę. Odpowiedź podopiecznych Grzegorza Liszki przyszła pięć minut później. Dośrodkowanie Zająca świetnie na długim słupku zamknął Krzysztof Rzepa i było już 3:0. Piłkarze gości nie złożyli jednak broni i często zagrażali bramce miejscowych. Udało im się jednak dopiero w 89. minucie po strzale Pawła Zięby. Cresovia mogła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale w doliczonym czasie gry futbolówka trafiła w słupek. Po meczu pełnym walki to biało-niebiescy schodzili z boiska z podniesioną głową pewni utrzymania w lidze. Ostatecznie do grona pewnych już spadku ekip Wisłoka Świętoniowa i Gacovii Gać dołączyła Gorliczanka Gorliczyna. Około 400 osób zgromadzonych na stadionie w Łopuszce Wielkiej obejrzało świetne widowisko, które zgotowali zawodnicy obu zespołów. Na kolejne A-klasowe zmagania przyjdzie nam poczekać do sierpnia. Alabaster zakończył sezon plasując się na 7. miejscu z dorobkiem 34 oczek. Szersze podsumowanie sezonu 2015/16 już wkrótce.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Cresovia Krzeczowice 3:1 (2:0)

13' Rafał Bednarski (1:0)

44' Andrzej Zając (2:0)

64' Krzysztof Rzepa (3:0)

89' Paweł Zięba (3:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Kamil Krzan, Kamil Dziedzic, Maciej Czepiel (3' Adrian Grządziel (88' Sławomir Lewandowski)) - Krzysztof Rzepa, Damian Drapała, Andrzej Zając, Rafał Bednarski, Mateusz Pleśniak - Kamil Zięba, Marcin Futoma.