SZEŚĆ GRZECHÓW GŁÓWNYCH

Blamaż w meczu z beniaminkiem, Alabaster w ramach XXI kolejki przegrał na własnym boisku z Ostrovią Wola Buchowska 0:6 (0:3).

Kolejny mecz, kolejne zmiany personalne, taką rotacją składem nie może pochwalić się chyba żaden inny klub w tej lidze. Niestety, nie wpływa to pozytywnie na zgranie. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie, debiutującego w bramce Alabastru Łukasza Wójcika strzałem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów pokonał Kacper Kubrak. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie kwadrans później, wykorzystując nieporozumienie obrońców i bramkarza. Jeszcze przed przerwą było 0:3, dośrodkowanie z prawej strony wykończył zupełnie niepilnowany w polu karnym Karol Kubrak. Alabaster także miał swoje okazje, lobować bramkarza próbował Andrzej Gwizdała, z dystansu jego formę sprawdził Bartosz Dziedzic, a Łukasz Hołub przeniósł piłkę nad poprzeczką strzałem z rzutu wolnego z obrębu pola karnego. Po zmianie stron biało-niebiescy także mogli zmniejszyć rozmiary porażki, a nawet złapać kontakt z przeciwnikiem, lecz mocno zawodziła celność strzałów. W groźnych sytuacjach w światło bramki nie trafiali Bartosz Dziedzic, Artur Koba i Kacper Szczygieł. Czwarta bramka strzelona przez Pawła Pelca skutecznie podcięła jednak skrzydła gospodarzom i w końcówce nie wykreowali żadnej sytuacji, aby strzelić choćby honorową bramkę. Rozmiary zwycięstwa powiększyli za to piłkarze Ostrovii, w 69. minucie strzał Dawida Szkody między nogami przepuścił młody bramkarz miejscowych, a w 84. minucie wynik spotkania ustalił Wiktor Goń. Nielicznie zgromadzeni kibice obejrzeli najwyższą porażkę Alabastru w tym sezonie, która poza stratą pozycji w tabeli nie wpływa znacząco na losy sezonu, biało-niebiescy byli tłem dla swobodnie operujących piłką rywali. W przyszłym sezonie jednak z taką grą o utrzymanie w Klasie A będzie niezwykle trudno i już teraz widać, że konieczne są wzmocnienia. W kolejnym meczu Alabaster zagra na wyjeździe w Majdanie Sieniawskim.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Ostrovia Wola Buchowska 0:6 (0:3)

9' Kacper Kubrak (0:1)

23' Kacper Kubrak (0:2)

36' Karol Kubrak (0:3)

58' Paweł Pelc (0:4)

69' Dawid Szkoda (0:5)

84' Wiktor Goń (0:6)

Alabaster w składzie: Łukasz Wójcik - Jarosław Szumierz (46' Artur Koba), Mateusz Sochacki, Maciej Czepiel, Kamil Zięba - Kacper Szczygieł, Bartosz Dziedzic, Łukasz Hołub (75' Krystian Skubisz), Artur Sochacki, Krystian Futoma - Andrzej Gwizdała (80' Przemysław Winiarz)