TRZY PUNKTY NA INAUGURACJĘ

Od zwycięstwa Alabaster rozpoczął sezon 2015/16. U siebie pokonaliśmy Błyskawicę Rozbórz 3:2. W drużynie gospodarzy pojawiło się aż pięć nowych twarzy. Już w 3. minucie Marcin Futoma był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Bartman. Chwilę później goście wyrównali, jednak z remisu nie cieszyli się zbyt długo, bowiem minutę później dośrodkowanie wykończył Łukasz Kielar i Alabaster znów prowadził. Jeszcze przed przerwą Tomasz Bartman podwyższył prowadzenie po świetnej indywidualnej akcji. 10 minut po przerwie Błyskawica zdobyła bramkę kontaktową i ruszyła do odważniejszych ataków. Mieliśmy w tym meczu dużo szczęścia, goście dwa razy trafiali w poprzeczkę, a świetnie w bramce spisywał się Łukasz Liszka. Premierowy występ w klasie A zakończyliśmy z kompletem punktów.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Błyskawica Rozbórz 3:2 (3:1)
3' Tomasz Bartman (1:0)
9' zawodnik gości (1:1)
10' Łukasz Kielar (2:1)
41' Tomasz Bartman (3:1)
55' zawodnik gości (3:2)

Alabaster w składzie:
Łukasz Liszka - Kamil Krzan, Kamil Dziedzic, Marcin Sykała, Maciej Czepiel (75' Radosław Wojtas) - Mirosław Mazur (46' Damian Kądziołka), Damian Drapała, Kamil Zięba, Tomasz Bartman - Łukasz Kielar (70' Mateusz Pleśniak), Marcin Futoma (90' Przemysław Winiarz).

Błyskawica w składzie:

Dawid Krupa - Michał Bukowy, Sebastian Ochyra, Damian Skupień, Tomasz Wywłoka - Damian Janusz (46' Łukasz Śliwa), Maciej Siwak (85' Mirosław Stańko), Andrzej Krawczyk, Łukasz Stęchły - Kamil Kiper, Daniel Tarociński.

Kolejka 1 - 9 sierpnia
Wisłok Świętoniowa 1-1 Gacovia Gać