WISŁOK WYGRYWA W DZIESIĄTKĘ

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Alabaster w spotkaniu z Wisłokiem Świętoniowa. Mecz był bardzo wyrównany, jednak to goście zdołali zdobyć trzy punkty.

W dziesiątej minucie po rzucie rożnym błąd w kryciu i bramkę zdobywa jeden z zawodników Wisłoka. Chwilę później mieliśmy dobrą okazję do zdobycia bramki, ale z bliska nie trafił Kamil Dziedzic. Dobrej sytuacji nie wykorzystał też Łukasz Kielar. Goście groźnie kontrowali, jednak dobrze spisywała sie nasza obrona. W 39. minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz Wisłoka za ostre słowa w kierunku sędziego. Od tej pory graliśmy w przewadze, a goście starali się tylko jak najdalej wybijać piłkę. Pomimo licznych zmian i zawodnika z pola w bramce gości nie zdołaliśmy zdobyć gola. W 81. minucie po kontrze Świętoniowa zdobyła drugą bramkę. Na trzy minuty przed końcem meczu strzałem z dystansu gola zdobył Tomasz Bartman, ale jak się później okazało była to tylko bramka honorowa.

Szkoda straty punktów, zwłaszcza, że przez większą część meczu Alabaster grał w przewadze jednego zawodnika. Zabrakło zimnej krwi pod bramką i pomysłu na rozpracowanie obrony rywala. Mamy nadzieję, że już za tydzień zdobędziemy punkty w meczu ze spadkowiczem, KS Kisielów-Pełnatycze.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Wisłok Świętoniowa 1:2 (0:1)

10' Damian Niżnik (0:1)

81' Damian Niżnik (0:2)

87' Tomasz Bartman (1:2)

Alabaster w składzie:

Łukasz Liszka - Kamil Krzan (60' Mateusz Pleśniak), Marcin Sykała, Adrian Grządziel (75' Przemysław Winiarz) - Maciej Czepiel - Łukasz Kielar (55' Mirosław Mazur), Damian Drapała, Kamil Dziedzic, Tomasz Bartman - Marcin Futoma (55' Andrzej Gwizdała), Kamil Zięba (69' Tomasz Hałys)

Wisłok w składzie:

Grzegorz Pelc - Wojciech Drzystek, Szymon Folta, Damian Krupa, Dawid Krupa, Mateusz Kulpa (54' Seweryn Sacała), Sebastian Marek, Krystian Mroszczyk, Damian Niżnik, Rafał Pelc, Bartłomiej Piątek (73' Patryk Jagieła).

Kolejka 3 - 23 sierpnia

KS Kisielów-Pełnatycze 2-0 Gacovia Gać
Alabaster Łopuszka Wielka 1-2 Wisłok Świętoniowa
San Gorzyce 2-2 WKS Majdan Sieniawski
Piast Nowosielce 2-0 Błyskawica Rozbórz
Zorza Jagiełła 2-0 Cresovia Krzeczowice
Start Mirocin 2-1 PKS UNUM Babice
Wisełka Siennów 1-0 Gorliczanka Gorliczyna

W tabeli Alabaster spadł o dwie pozycje na 6. miejsce. Lideruje Wisełka Siennów, która jako jedyna odniosła zwycięstwa we wszystkich meczach. Bez punktów wciąż pozostają drużyny Błyskawicy Rozbórz i Cresovii Krzeczowice.