Z ŻURAWIEM PO CZTERECH LATACH

Czas na beniaminków. W VII i VIII kolejce Alabaster zagra z drużynami tegorocznych beniaminków. Już w sobotnie popołudnie biało-niebiescy podejmą aktualnego mistrza przeworskiej klasy B, ekipę Żurawia Żurawiczki. Tegoroczny awans był dla klubu z Żurawiczek zwieńczeniem przebudowy i czteroletnich starań. Obaj beniaminkowie od początku sezonu spisują się słabo, Żuraw dopiero w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując właśnie Ostrovię 4:1. Doszło także już do zmiany trenera, Łukasza Kaniucha zastąpił Łukasz Kasperski. Alabaster w poprzedniej kolejce przymusowo odpoczywał, bowiem do skutku nie doszedł mecz z Piastem Nowosielce. Biało-niebiescy spadli na szóste miejsce w tabeli, sobotni rywal zajmuje jedenastą pozycję z dorobkiem czterech punktów. Po raz ostatni nasz zespół grał z Żurawiem 7 maja 2017 roku, wówczas na stadionie w Żurawiczkach podopieczni Grzegorza Liszki wygrali 5:1. Na arenie sobotniej rywalizacji Alabaster z Żurawiem ostatni mecz rozegrał 24 września 2016 roku i także wygrał, 3:1. Podobnie i w nadchodzącym spotkaniu Alabaster będzie wyraźnym faworytem, pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 16.