ŻURAW ZWYCIĘŻONY

Sześć meczów i nadal bez porażki. W sobotnie popołudnie Alabaster na własnym boisku pokonał Żurawia Żurawiczki wynikiem 3:1.

Spotkanie poprzedziło pożegnanie Aleksandra Krzana.  Bramkarz ten spędził w naszym klubie ostatnie lata barwnej kariery. Biało-niebieskie barwy reprezentował od sezonu 2015/16 występując w tym czasie w 85 spotkaniach i strzelił nawet jedną bramkę. Między słupkami gwarantował niezwykłą pewność i spokój. Potwierdzają to także statystyki, z tym zawodnikiem na boisku Alabaster tracił najmniej bramek w lidze. Sam mecz, mimo różnicy punktowej w tabeli, właściwie od początku był wyrównany, nasza drużyna nie wspinała się na wyżyny swoich umiejętności i pozwalała rywalom na wiele. Biało-niebiescy wyszli na prowadzenie w 20. minucie po szybkim rozegraniu rzutu wolnego strzał Mateusza Jóźwiaka odbił jeszcze bramkarz, ale piłkę z najbliższej odległości w bramce umieścił Kamil Sitek. Kilka minut później prowadzenie mógł podwyższyć Piotr Chmura, lecz jego mocny strzał trafił w słupek. Goście wyrównali chwilę przed przerwą. Po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego bramkę zdobył Marcin Kubas. Po zmianie stron obie drużyny miały swoje okazje, ale na konkrety przełożyli je tylko miejscowi. W 61. minucie po szybkim kontrataku Piotr Chmura ograł dwóch rywali i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Chwilę później znów ten sam, niezwykle aktywny tego dnia, zawodnik otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania. Alabaster swoją grą nie rzucał na kolana, lecz na tak grających rywali to wystarczyło i biało-niebiescy dopisali do swojego konta trzy punkty. Wobec porażki lidera z Błękitnymi Grzęska nasza drużyna pozostała jedyną niepokonaną w tym sezonie. W tabeli podopieczni Grzegorza Liszki przesunęli się na 5. miejsce, a już w najbliższą środę rozegrają zaległy mecz z Piastem Nowosielce.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Żuraw Żurawiczki 3:1 (1:1)

20' Kamil Sitek (1:0)

36' Marcin Kubas (1:1)

61' Piotr Chmura (2:1)

73' Piotr Chmura (3:1)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel, Michał Jędryka, Artur Koba - Mateusz Jóźwiak, Michał Trzyna, Kamil Dziedzic, Bartosz Dziedzic, Dominik Futoma - Kamil Sitek (75' Ksawier Chmura), Piotr Chmura (80' Grzegorz Bojarski)