ŚRODOWE ZALEGŁOŚCI W NOWOSIELCACH

Po raz pierwszy w tym sezonie czas nadrobić zaległości meczowe. W środowe popołudnie Alabaster zmierzy się w meczu VI kolejki z Piastem Nowosielce. Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się 19 września, lecz jako jedyne w tej serii gier nie doszło do skutku z powodu zalanego boiska rywali. Od tamtej pory pozycja drużyny Piasta w tabeli nie uległa zmianie, biało-niebiescy zaś spadli o dwa miejsca niżej. W poprzednim meczu Piast wygrał z Błękitnymi Wierzbna 2:1, Alabaster zaś ograł Żurawia Żurawiczki 3:1. W przypadku zwycięstwa nasza drużyna zajmie pozycję wicelidera. Biało-niebiescy wygrali sześć z siedmiu spotkań z drużyną Piasta na poziomie klasy A i kontynuują serię zwycięstw z tym klubem od 2016 roku. W poprzednim bezpośrednim spotkaniu obu ekip Alabaster wygrał 3:1, po trafieniach Michała Jędryki oraz Dariusza Wiącka i jednym golu samobójczym. W ostatnim meczu na stadionie, który będzie areną środowych zmagań biało-niebiescy wygrali jeszcze wyżej. 6 września 2020 roku nasz klub zwyciężył w Nowosielcach 6:0. Początek spotkania o godzinie 16.