ZASŁUŻONA PORAŻKA

Wciąż bez zwycięstwa w 2022 roku. W meczu XIX kolejki Alabaster uległ na własnym boisku drużynie Piasta Nowosielce 0:3.

Alabaster przystąpił do wtorkowego spotkania z nieco lepszą sytuacją kadrową, pierwsze minuty spotkania były wyrównane, lecz z biegiem czasu goście przejęli inicjatywę, co udokumentowali na tablicy wyników. W 25. minucie faulowany był wbiegający w pole karne zawodnik Piasta, a podyktowaną "jedenastkę" na gola zamienił Łukasz Kowal. Jeszcze przed przerwą przyjezdni prowadzenie podwyższyli. Strata piłki w środku pola, szybkie przeniesienie akcji w pole karne i skuteczny strzał Seweryna Undziakiewicza dały Piastowi spokój na drugą połowę. A kwadrans po zmianie stron goście ostatecznie zamknęli ten mecz, znów bardzo bezpośrednia akcja, pojedynek biegowy wygrał Mateusz Kowal i ustalił wynik tego spotkania. Alabaster zagrożenie stwarzał jedynie po stałych fragmentach gry, lecz biało-niebiescy nie byli blisko nawet honorowej bramki. Nasz zespół zagrał znacznie gorzej niż w poprzednich spotkaniach, w których nawet mimo porażek dało się dostrzec pozytywy, Piast w pełni zasłużenie zgarnął trzy punkty. Biało-niebiescy spadli w tabeli za plecy drużyny z Nowosielec, na 7. miejsce. Następny mecz Alabaster rozegra na wyjeździe, a rywalem będzie Żuraw Żurawiczki.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Piast Nowosielce 0:3 (0:2)

25' Łukasz Kowal (0:1)

40' Seweryn Undziakiewicz (0:2)

60' Mateusz Kowal (0:3)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Radosław Kielich (70' Jarosław Szumierz), Mateusz Sochacki, Michał Jędryka, Maciej Czepiel (46' Artur Koba) - Kacper Szczygieł (80' Wojciech Malik), Bartosz Dziedzic, Łukasz Hołub (46' Krystian Futoma), Kamil Zięba (50' Bartosz Zając) - Andrzej Gwizdała (60' Sławomir Kaciuba), Ksawier Chmura