Z PIASTEM O PRZEŁAMANIE

Osiem meczów bez zwycięstwa, cztery porażki z rzędu - to bilans aktualny bilans Alabastru. We wtorkowe popołudnie biało-niebiescy spróbują przełamać tę czarną serię i zgarnąć komplet punktów w meczu z Piastem Nowosielce. Najbliżsi rywale zgromadzili identyczną liczbę punktów co Alabaster - 28, nasz zespół plasuje się wyżej w tabeli ze względu na zwycięstwo w bezpośrednim meczu jesienią. Wówczas mecz także odbył się w środku tygodnia, pierwotnie przełożono go ze względu na zalany stadion w Nowosielcach. Biało-niebiescy zwyciężyli 1:0 po golu Michała Jędryki. Ostatni pojedynek obu klubów na stadionie w Łopuszce Wielkiej odbył się 25 kwietnia 2021 roku, wtedy także wygrał Alabaster, w stosunku 3:1. W poprzednim spotkaniu Piast niespodziewanie przegrał z Ostrovią Wola Buchowska 2:3, podopieczni Łukasza Hołuba także przegrali, w Grzęsce ulegli Błękitnym 2:4. Początek wtorkowego spotkania o godzinie 14 na stadionie w Łopuszce Wielkiej.