ZASŁUŻONA PORAŻKA

Szósta porażka w sezonie. W sobotnie popołudnie Alabaster uległ w Jagielle miejscowej Zorzy aż 0:6.

Kartki, kontuzje i wyjazdy spowodowały, że w tym spotkaniu zagrało tylko sześciu zawodników podstawowego składu. Luki w wyjściowej jedenastce załatali rezerwowi, lecz swoimi występami raczej nie przybliżyli się do miejsca w pierwszym składzie na kolejne mecze. Miejscowi już w 5. minucie otworzyli wynik meczu, a następnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Najlepszym okresem gry biało-niebieskich były końcowe minuty pierwszej połowy, kiedy zagrażali rywalom głównie po stałych fragmentach gry. Niestety Zorza zdobyła bramkę do szatni, po jednej z kontr na listę strzelców wpisał się Szymon Bury. Po zmianie stron było tylko gorzej, defensywa gości nie stanowiła właściwie żadnego wyzwania dla miejscowych, którzy często dochodzili do sytuacji strzeleckich. Hat-tricka skompletował prawdopodobnie Piotr Rachfał, prawdopodobnie, gdyż jak informuje Zorza w swoich social mediach bramki zdobywał zawodnik o zupełnie innych personaliach, które w ogóle nie znalazły się w meczowym protokole. Ciekawa sytuacja... Sędzia Kamil Płoskoń zapisał te bramki na konto Rachfała. Wynik meczu w 88. minucie ustalił Hubert Komsa. W drugiej połowie Alabaster miał szansę na zdobycie bramki honorowej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Leniar. Poza tym warty uwagi był jeszcze tylko zbyt lekki strzał Piotra Chmury. Niestety w odróżnieniu od kilku poprzednich porażek trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy w tym spotkaniu, kolejny raz potwierdziło się także, że nasz zespół aby punktować musi grać w najmocniejszym składzie. W następnym spotkaniu Alabaster zagra z Cresovią Krzeczowice.

LKS Zorza Jagiełła - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 6:0 (2:0)

5' Krystian Gardziel (1:0)

41' Szymon Bury (2:0)

46' Piotr Rachfał (3:0)

59' Piotr Rachfał (4:0)

69' Piotr Rachfał (5:0)

88' Hubert Komsa (6:0)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Jakub Leniar, Radosław Mołoń, Bartosz Zając - Jarosław Szumierz, Piotr Chmura (60' Wojciech Malik), Krystian Futoma, Krystian Skubisz - Dawid Kiełbowicz, Vitaliy Zamoyskyy