PO PUNKTY DO JAGIEŁŁY

Do końca rundy jesiennej sezonu 2022/23 pozostało pięć kolejek, w czterech z nich nasz zespół spotka się z drużynami zajmującymi aktualnie miejsca w górnej połowie tabeli. W IX kolejce Alabaster zagra na wyjeździe z drużyną zajmującą pozycję na najniższym stopniu podium, Zorzą Jagiełła. Najbliżsi rywale spisują się w tym sezonie powyżej oczekiwań, zgromadzili dotychczas 15 punktów, choć w ostatniej kolejce zaliczyli potknięcie przegrywając z ostatnim w tabeli UNUM Babice 0:1. Podobna sytuacja jak prze tygodniem, po raz pierwszy od wielu lat Alabaster zmierzy się z Zorzą jako zespół niżej notowany w tabeli. Biało-niebiescy w poprzedniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Błyskawicę Rozbórz 2:1 i z dorobkiem pięciu oczek pozostają na 13. miejscu w tabeli. Po raz ostatni obie ekipy zagrały ze sobą w ramach ostatniej kolejki sezonu 2021/22, na stadionie w Łopuszce Wielkiej miejscowi wygrali 4:2 po golach Krystiana Futomy, Artura Koby i dwóch Bartosza Dziedzica. Na stadionie w Jagielle Alabaster po raz ostatni gościł 6 listopada 2021 roku, wtedy gospodarze nieoczekiwanie wygrali 3:2. Wyjazdowy mecz z dużo wyżej klasyfikowanym rywalem z pewnością nie będzie łatwy, ale mamy nadzieję, że podopieczni Łukasza Hołuba w sobotnie popołudnie pójdą za ciosem i dopiszą kolejne cenne punkty do swojego dorobku. Początek spotkania o godzinie 14.