ZWYCIĘSTWO NA KONIEC SEZONU

Sezon 2021/22 przeszedł już do historii. W ostatniej kolejce Alabaster wygrał pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku, biało-niebiescy pokonali Zorzę Jagiełła 4:2 (2:0).

W odróżnieniu od poprzednich spotkań to Alabaster jako pierwszy zdobył w tym meczu bramkę. Już w 4. minucie długie podanie trafiło do Krystiana Futomy, który otworzył wynik spotkania. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, dosyć pewnie grała linia obrony wspomagana przed dobrze dysponowanego na przedpolu Artura Sochackiego. Biało-niebiescy prowadzenie podwyższyli kilka minut przed przerwą, dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na dalszym słupku zamknął Artur Koba. Szybko po zmianie stron Alabaster zdobył trzecią bramkę, wybita piłka trafiła do Bartosza Dziedzica, który ładnym strzałem w samo okienko bramki gości podwyższył wynik. Zorza odpowiedziała trafieniem Piotra Rachfała po akcji lewą stroną boiska, jednak chwilę później padła kolejna bramka dla miejscowych. Znów w roli głównej wystąpił Bartosz Dziedzic trafiając do siatki pięknym strzałem z rzutu wolnego. Jeszcze ładniejszą bramkę zdobył Kamil Janusz, zawodnik Zorzy fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego w okienko bramki Artura Sochackiego. Jak się później okazało ta bramka ustaliła wynik spotkania. Alabaster wygrał i poniekąd zrehabilitował się za ostatnią wysoką porażkę w Siennowie.

Do ostatniej kolejki toczyła się batalia o mistrzostwo Klasy A, ostatecznie awans do klasy okręgowej wywalczyła Gorliczanka Gorliczyna, która zgromadziła taką samą liczbę punktów jak Wisełka Siennów, lecz wygrała oba bezpośrednie spotkania. Drużynie z Gorliczyny gratulujemy i życzymy powodzenia na V-ligowych boiskach. Również i w ten weekend poznaliśmy pełną listę drużyn, które w sezonie 2022/23 staną na starcie rywalizacji. Z Klasy A spadli Błękitni Wierzbna, awans wywalczył Start Mirocin i Strumyk Hawłowice. Alabaster zakończył sezon na 8. miejscu, najsłabszym w dotychczasowej historii występów na poziomie Klasy A, zdobywając ogólną liczbę 34 punktów. Na ten wynik złożyło się dziesięć zwycięstw, cztery remisy i dwanaście porażek, bilans bramkowy 44:67. W przerwie zimowej doszło w klubie do wielu zmian kadrowych, o ich stopniu najlepiej świadczy liczba zawodników, którzy w minionym sezonie przywdziewali biało-niebieskie barwy, a było ich aż 41. Najwięcej minut na boisku spędził Bartosz Dziedzic, dokładnie 2227. Ten sam zawodnik zanotował najlepsze liczby jeśli chodzi o statystyki indywidualne, zdobywając w sezonie 2021/22 liczbę 11 bramek i notując 7 asyst. Czas na zasłużone wakacje, nowy sezon ruszy zapewne w weekend 13/14 sierpnia.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Zorza Jagiełła 4:2 (2:0)

4' Krystian Futoma (1:0)

36' Artur Koba (2:0)

47' Bartosz Dziedzic (3:0)

56' Piotr Rachwał (3:1)

61' Bartosz Dziedzic (4:1)

56' Kamil Janusz (4:2)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Maciej Czepiel, Michał Jędryka, Mateusz Sochacki, Artur Koba - Kacper Szczygieł (90' Przemysław Winiarz), Bartosz Dziedzic, Krystian Futoma, Kamil Zięba (70' Jakub Brzozowski) - Piotr Chmura (85' Michał Ziętek), Vitaliy Zamoyskyy (80' Krystian Skubisz)