PRZEŁAMANIE!

Długo oczekiwane, upragnione zwycięstwo w końcu na koncie Alabastru. Biało-niebiescy niedzielnym zwycięstwem w Wierzbnej przerwali fatalną serię ośmiu porażek.

Obie drużyny to najsłabsze ekipy trwającej rundy wiosennej, toteż mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Piąty bramkarz grający w tym sezonie, trwające braki kadrowe spowodowały, że tym razem bramki strzegł Artur Koba. Pomimo kilku sytuacji z obu stron w dwóch pierwszych kwadransach nie padła żadna bramka, dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła więcej emocji. W 35. minucie dośrodkowanie z lewej strony na dalszym słupku wykończył Piotr Liszewski i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Stracona bramka podziałała na biało-niebieskich jak kubeł zimnej wody, bowiem pięć minut później już prowadzili. Najpierw rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Błękitnych wykorzystał Bartosz Dziedzic, a zaraz później piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Krystian Futoma, czym wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Było to premierowe trafienie naszego pomocnika w drużynie seniorskiej. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, sporo było nerwowości i niepotrzebnych pretensji do arbitrów. W 58. minucie prowadzenie biało-niebieskich podwyższył Piotr Chmura. Wydawało się, że Alabaster kontroluje spotkanie, ale jedna z kontr Błękitnych zakończyła się bramką kontaktową. Na szczęście podopieczni Łukasza Hołuba szybko odpowiedzieli kolejnym trafieniem, na listę strzelców sprytnym strzałem wpisał się Vitaliy Zamoyskyy, dla którego także była to pierwsza bramka w biało-niebieskich barwach. Tuż przed końcowym gwizdkiem miejscowi zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, drugą bramkę tego dnia zdobył Dawid Duliban. Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, pierwsze zwycięstwo pod wodzą Łukasza Hołuba stało się faktem. Alabaster czekał na nie od 12 spotkań, zapunktował po raz pierwszy od inauguracji rundy w Babicach. W kolejnych meczach powinno grać się już łatwiej, lecz za tydzień zadanie będzie najtrudniejsze z możliwych, na stadion w Łopuszce Wielkiej zawita lider z Gorliczyny.

LKS Błękitni Wierzbna - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 3:4 (1:2)

35' Piotr Liszewski (1:0)

38' Bartosz Dziedzic (1:1)

40' Krystian Futoma (1:2)