ŁATWIEJ O PRZEŁAMANIE JUŻ NIE BĘDZIE

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Alabaster wciąż pozostaje bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. W XXIII kolejce biało-niebiescy zmierzą się z najsłabszą drużyną w tym sezonie i drugą najsłabszą obok Alabastru w rundzie wiosennej, w niedzielne popołudnie na stadionie w Wierzbnej rywalem podopiecznych Łukasza Hołuba będzie miejscowa drużyna Błękitnych. Najbliżsi rywale zajmują 14. miejsce w tabeli, dotychczas zgromadzili tylko 9 punktów i ich realne szanse na utrzymanie w Klasie A są bardzo niskie. W poprzednim spotkaniu Błękitni przegrali z Ostrovią Wola Buchowska 0:1. Alabaster także swój mecz przegrał ulegając drużynie Majdanu Sieniawskiego 1:4 i w tabeli nasz zespół wciąż zajmuje 8. pozycję. W rundzie jesiennej na stadionie w Łopuszce Wielkiej Alabaster wygrał z Błękitnymi 2:0 po bramkach Michała Jędryki i Bartosza Dziedzica. Po raz ostatni biało-niebiescy na stadionie w Wierzbnej zagrali 9 sierpnia 2020 roku, wtedy na inaugurację sezonu wygrali z gospodarzami 4:2. Dla naszego zespołu będzie to najlepsza w tej rundzie okazja do przełamania serii porażek i spotkań bez zwycięstwa. Warto dodać, że ostatnim przeciwnikiem, którego Alabaster pokonał była właśnie ekipa Błękitnych Wierzbna w rundzie jesiennej. Początek meczu w niedzielę o godzinie 17.