ZWYCIĘSTWO W NIŻATYCACH

W meczu XIII kolejki klasy A biało-niebiescy mierzyli się w Niżatycach z miejscową drużyną Sobola. Alabaster po meczu walki wygrał to spotkanie 1:0, przedłużając tym samym serię meczów bez porażki.

Sobol Niżatyce to tegoroczny beniaminek, który rundy jesiennej obecnego sezonu z pewnością nie zaliczy do udanych, bowiem przed meczem z Alabastrem miał na koncie jedynie cztery oczka. Zwycięstwo biało-niebieskim nie przyszło jednak tak łatwo jak można było oczekiwać. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w końcówce pierwszej połowy. Po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska strzał głową oddał Marcin Krzysztyniak, lecz trafił w obrońcę. Piłka spadła pod nogi Mateusz Pleśniaka, który płaskim strzałem pokonał bramkarza. Podopiecznym Grzegorza Liszki ciężko było rozgrywać piłkę, na nierównym boisku przez co wiele było niedokładnych podań. Spotkanie obfitowało w wiele walki i fauli, a sędzia często używał gwizdka i sięgał po kartki. Biało-niebieskim udało się dowieźć korzystny wynik do końca meczu i w tabeli zajmują drugie miejsce. Jeśli uda się wygrać zaległy mecz z Zorzą Jagiełła, wówczas Alabaster na półmetku sezonu zrówna się punktami z liderującą ekipą Błękitnych Grzęska. Ten mecz zaplanowano na 19 listopada br.

Sobol Niżatyce – KKS Alabaster Łopuszka Wielka 0:1 (0:1)

43’ Mateusz Pleśniak (0:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan – Michał Jędryka, Kamil Dziedzic, Artur Koba – Andrzej Gwizdała, Damian Zając, Michał Trzyna, Marcin Krzysztyniak, Mateusz Pleśniak (46’ Kamil Zięba) – Dariusz Wiącek, Marcin Futoma (75’ Dawid Malik).

Kolejka 13 - 4/5 listopada

Sobol Niżatyce 0-1 Alabaster Łopuszka Wielka