CZAS NA ZWYCIĘSTWO

W V kolejce rozgrywek przeworskiej Klasy A biało-niebiescy staną przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23. Na stadionie w Łopuszce Wielkiej Alabaster zmierzy się z beniaminkiem, drużyną Startu Mirocin. Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się na stadionie w Mirocinie, lecz na prośbę rywali zostało przeniesione na stadion Alabastru. Start jest drużyną, która w sezonie 2014/15 wraz z Alabastrem awansowała do Klasy A, lecz w odróżnieniu od naszego zespołu po czterech sezonach klub z Mirocina ponownie spadł do Klasy B. W zeszłym sezonie nasi niedzielni rywale wygrali rozgrywki w swojej grupie i wrócili na poziom Serie A. Ostatni mecz ligowy Alabastru ze Startem odbył się 28 kwietnia 2019 roku i zakończył się remisem 3:3, natomiast ostatni pojedynek obu klubów na arenie niedzielnych zmagań miał miejsce niemal równo 4 lata temu, 15 września 2018 roku Alabaster wygrał 4:2. W poprzedniej kolejce Start Mirocin odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do Klasy A pokonując 3:0 UNUM Babice, Alabaster wciąż czeka na pierwszy triumf, przed tygodniem uległ GKS-owi Majdan Sieniawski 0:2. W tabeli obie drużyny sąsiadują ze sobą, klub z Mirocina jest o jedną pozycję wyżej. Niedzielny mecz będzie wyjątkowy dla trenera Łukasza Hołuba, który w drużynie Startu zaliczył kilka udanych sezonów jako zawodnik i trener. Z pewnością jednak obędzie się bez sentymentów, a trener biało-niebieskich dołoży wszelkich starań, aby trzy punkty zostały w Łopuszce Wielkiej. Początek spotkania o godzinie 16.