KOLEJNY TRUDNY WYJAZD

W najbliższą niedzielę biało-niebieskich czeka przedostatni mecz wyjazdowy w 2022 roku. Kolejnym przystankiem naszego zespołu będzie Rożniatów, gdzie zagramy z miejscową ekipą Błyskawicy. Rywale to jedna z czołowych drużyn przeworskiej Klasy A w ostatnich latach, choć w tym sezonie póki co plasują się w środku stawki. Błyskawica w poprzedniej kolejce zremisowała na wyjeździe z UNUM Babice 3:3 i z dorobkiem czternastu punktów zajmuje 7. miejsce w tabeli. Alabaster przed tygodniem poniósł porażkę 1:3 z Cresovią Krzeczowice i niezmiennie jest sklasyfikowany na przedostatniej pozycji. Poprzednie bezpośrednie spotkanie obu drużyn miało miejsce 20 kwietnia br. na stadionie w Łopuszce Wielkiej, przyjezdni wygrali wtedy 4:0. Areną najbliższego meczu będzie stadion w Rożniatowie, a tam Alabaster po raz ostatni gościł w sierpniu 2021 roku, kiedy to padł wynik 2:2. To także kolejny przeciwnik, z którym nasz zespół nie potrafi wygrać od dłuższego czasu, ostatnie zwycięstwo Alabastru z drużyną z Rożniatowa miało miejsce ponad trzy lata temu. Błyskawica jest drugą najskuteczniejszą ekipą obecnego sezonu, strzelając dotychczas 36 goli, 14 z nich jest dziełem Michała Wilczka, aktualnego lidera klasyfikacji strzelców przeworskiej Klasy A. Zapowiada się kolejne trudne spotkanie, Alabaster jednak musi szukać punktów w każdym spotkaniu, a kilka niżej notowanych ekip potrafiło już w tym sezonie urwać punkty naszym najbliższym rywalom. Początek meczu w niedzielę o godzinie 14.30.