PODZIAŁ PUNKTÓW NA WYJEŹDZIE

W meczu drugiej kolejki sezonu 2021/22 Alabaster w wyjazdowym meczu zremisował z Błyskawicą Rożniatów 2:2. Co ciekawe był to pierwszy remis tych drużyn w historii ich rywalizacji, do tej pory zawsze ktoś okazywał się lepszy.

Spotkania z Błyskawicą zawsze były zacięte, nie inaczej było i tym razem, nie brakowało ostrych starć. W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić najpierw Piotr Chmura, a chwilę później Kamil Kwolek. Zanim jeszcze do tego doszło Alabaster wyszedł na prowadzenie. Rzut karny wywalczył Mateusz Jóźwiak, a pod nieobecność Michała Jędryki odpowiedzialność za wykonanie "jedenastki" na swoje barki wziął Michał Trzyna i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. W 36. minucie bezpańską piłkę w środku pola przejął Dominik Futoma i prostopadłym podaniem uruchomił Ksawiera Chmurę, a rezerwowy gości podwyższył prowadzenie strzelając swojego pierwszego gola w biało-niebieskich barwach. Zaraz potem miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Damian Zielonka, nie najlepiej zachował się Marek Przepłata i piłka znalazła drogę do siatki. Po wyrównanej pierwszej połowie Alabaster prowadził. W drugiej połowie Błyskawica stworzyła sobie więcej sytuacji, ale była bardzo nieskuteczna. Biało-niebiescy odgryzali się groźnymi atakami, najbliżej zdobycia bramki byli Ksawier Chmura i Grzegorz Bojarski. Dopiero w 90. minucie Michał Wilczek po indywidualnej akcji dograł na jedenasty metr, a niepilnowany Damian Zielonka precyzyjnym strzałem wyrównał stan meczu. Alabaster kończył ten mecz w osłabieniu, drugą żółtą kartkę obejrzał Dominik Futoma. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą czuć pewien niedosyt. Podopieczni Grzegorza Liszki wypuścili z rąk dwubramkowe prowadzenie, a Błyskawica miała w drugiej połowie wiele szans na odwrócenie losów meczu. Remis zatem jest wynikiem sprawiedliwym, Alabaster po dwóch kolejkach zajmuje piąte miejsce, a w następnym meczu podejmie u siebie Błyskawicę Rozbórz.

Czas debiutów trwa, za kontuzjowanego Kwolka na boisku pojawił się wychowanek Radosław Kielich zaliczając udany występ. W końcówce meczu na boisku pojawił się Dariusz Dulęba, obrońca, który do Alabastru trafił z LKS Tarnawka, a w trakcie kariery reprezentował także barwy Pogórza Husów.

LKS Błyskawica Rożniatów - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 2:2 (1:2)

18' Michał Trzyna (0:1)

36' Ksawier Chmura (0:2)

38' Damian Zielonka (1:2)

90' Damian Zielonka (2:2)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel, Kamil Dziedzic, Artur Koba - Kamil Kwolek (45' Radosław Kielich), Bartosz Dziedzic, Michał Trzyna, Dominik Futoma, Kacper Szczygieł (46' Grzegorz Bojarski) - Piotr Chmura (30' Ksawier Chmura), Mateusz Jóźwiak (80' Dariusz Dulęba)