WYSOKA PORAŻKA

Zaległy mecz XV kolejki zakończył się porażką biało-niebieskich. Na stadionie w Łopuszce Wielkiej Alabaster przegrał z Błyskawicą Rożniatów 0:4, choć pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsze minuty należały do gości, którzy byli stroną prowadzącą grę. Po początkowym naporze z czasem i Alabaster zaczął dochodzić do sytuacji strzeleckich, a w najlepsze sytuacje zmarnowali Kacper Szczygieł oraz grający po raz pierwszy w podstawowym składzie Jarosław Szumierz. Na pochwałę zasługuje Artur Sochacki, który był bardzo pewnym punktem między słupkami i szczególnie w końcówce meczu uchronił swoją drużynę od wyższej porażki. Do przerwy bramki nie padły, ale gra biało-niebieskich była o niebo lepsza niż w poprzednim spotkaniu w Rozborzu i mogła napawać optymizmem. Po przerwie na boisku pojawił się Kamil Zięba, powracając po 2,5 rocznej przerwie. Z szatni jednak z większym animuszem wyszli przyjezdni i szybko potwierdzili to na tablicy wyników zdobywając dwie bramki w odstępie pięciu minut. Najpierw Michał Wilczek otworzył wynik strzałem z bliskiej odległości po rzucie rożnym, a chwilę później po kolejnym stałym fragmencie prowadzenie podwyższył Damian Zielonka. Trzecia bramka dla Błyskawicy padła po bardzo prostym rozegraniu, na listę strzelców wpisał się Dawid Wilczek. Wynik spotkania ustalił były zawodnik naszego klubu, Marek Cieleń. Niestety biało-niebiescy nie utrzymali poziomu z pierwszej połowy, szczególnie w grze obronnej, ale w grze widać postęp, trener Hołub powoli uczy się tej drużyny i kibice z optymizmem mogą zapatrywać się na kolejne spotkania, najbliższe już w sobotę z Cresovią Krzeczowice.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Błyskawica Rożniatów 0:4 (0:0)

56' Michał Wilczek (0:1)

62' Damian Zielonka (0:2)

74' Dawid Wilczek (0:3)

88' Marek Cieleń (0:4)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Radosław Kielich, Artur Koba, Michał Jędryka, Maciej Czepiel - Kacper Szczygieł (71' Krystian Skubisz), Bartosz Zając (75' Wojciech Malik), Bartosz Dziedzic, Piotr Chmura (79' Łukasz Hołub), Jarosław Szumierz (46' Kamil Zięba) - Ksawier Chmura