ZWYCIĘSTWO WYRWANE W KOŃCÓWCE

Po raz drugi w tym sezonie na swoje konto dopisujemy trzy punkty. Tym razem udało nam się wygrać w Majdanie Sieniawskim 2:1. Obie drużyny toczyły równy bój o zwycięstwo, jednak wydaje się, że to gospodarze mieli więcej szans na zwycięstwo.

Początek meczu należał do drużyny GKS-u, która wykorzystywała naszą niefrasobliwość w obronie i łatwo przedostawała się w pole karne. W 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Szynala. Chwilę później doskonałe podanie z głębi pola od Damiana Drapały otrzymał Mirosław Mazur i pewnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik już się nie zmienił, ale obie drużyny stwarzały sobie liczne okazje strzeleckie. W drugiej części meczu znów przewagę miał Majdan Sieniawski, lecz obrona Alabastru dobrze spisywała się w tym meczu nie pozwalając sobie na stratę bramki. W 83. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Adrian Grządziel i musieliśmy kończyć ten mecz w osłabieniu. Nastawiony na gręz kontry Alabaster trzy minuty później wyszedł na prowadzenie. Piłkę spod własnej bramki wybił Tomasz Hałys, a po kiksie obrońcy przejął ją Tomasz Bartman i ustalił wynik spotkania na 2:1. W końcówce stuprocentową sytuację zawodnika gospodarzy świetnie wybronił Łukasz Liszka. Odnosimy szczęśliwe zwycięstwo i zdobywamy cenne punkty na trudnym terenie. Majdan pokonujemy po raz pierwszy od ponad 12 lat!

Dziękujemy naszym kibicom, którzy licznie przybyli na to spotkanie autokarem razem z piłkarzami oraz samochodami. Jeżeli frekwencja z tego spotkania utrzyma się być może częściej będziemy organizować wyjazdy dla kibiców. A już za tydzień u siebie podejmujemy drużynę Wisłoka Świętoniowa. Spotkanie prawdopodobnie rozpocznie się o godzinie 11 ze względu na dożynki w naszej miejscowości.

GKS Majdan Sieniawski - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:2 (1:1)

8' Piotr Szynal (1:0)

15' Mirosław Mazur (1:1)

86' Tomasz Bartman (1:2)

Alabaster w składzie:

Łukasz Liszka - Maciej Czepiel, Marcin Sykała, Adrian Grządziel - Kamil Dziedzic - Mirosław Mazur (90' Piotr Anioł), Damian Drapała, Damian Kądziołka (70' Tomasz Hałys), Tomasz Bartman - Mateusz Pleśniak, Marcin Futoma (60' Andrzej Gwizdała).