DERBY NA MINUS

Nie było niespodzianki w meczu X kolejki, Alabaster na własnym stadionie uległ wyżej notowanej Cresovii Krzeczowice 1:3, tym samym przedłużając serię bez zwycięstwa w meczu z tym rywalem do siedmiu spotkań.

Można było się spodziewać, że goście od początku przejmą inicjatywę i tak też się stało, bowiem niemal cała pierwsza połowa toczyła się pod ich dyktando. Cresovia długimi momentami przebywała na połowie Alabastru, który próbował odgryzać się długimi piłkami za linię obrony. Dwa pierwsze kwadranse przewagi optycznej rywale udokumentowali bramką Michała Mokrzyckiego. Nasz zespół stać było jedynie na kilka niecelnych strzałów z dystansu. W drugiej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana, oba zespoły miały swoje lepsze i gorsze momenty. Alabaster dość szybko wyrównał, po jednym rzutów rożnych na listę strzelców wpisał się Artur Koba. Wydawał się, że miejscowi pójdą za ciosem, bowiem po strzelonej bramce znacznie odważniej poczynali sobie na połowie rywali. W 68. minucie jednak w polu karnym ręką zagrał Jakub Leniar, a podyktowany rzut karny wykorzystał były zawodnik Alabastru, Michał Jędryka. Ponad dwadzieścia minut to sporo czasu, aby ponownie doprowadzić do wyrównania, ale te plany zniweczył Jakub Płocica, który zdobył trzeciego gola dla gości i tym samym ustalił wynik spotkania. Alabaster zagrał znacznie lepiej niż przed tygodniem, lecz znów zabrakło sił, aby dowieźć korzystny wynik do końca meczu. W następnej kolejce biało-niebiescy zagrają w Rożniatowie z miejscową Błyskawicą.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Cresovia Krzeczowice 1:3 (0:1)

31' Michał Mokrzycki (0:1)

56' Artur Koba (1:1)

68' Michał Jędryka (1:2)

73' Jakub Płocica (1:3)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Jakub Leniar, Sławomir Kaciuba, Radosław Mołoń - Kacper Szczygieł (46' Artur Koba), Łukasz Hołub, Krystian Futoma, Bartosz Zając (75' Krystian Skubisz) - Dawid Kiełbowicz (83' Łukasz Rząsa), Vitaliy Zamoyskyy