JAK NIE NALEŻY GRAĆ W OBRONIE

Klapa z liderem, klapa także z wiceliderem. W ostatnim meczu wyjazdowym w tym sezonie Alabaster uległ Wisełce Siennów aż 12:2. Wynik meczu w pełni oddaje jego przebieg.

Zaczęło się dosyć wyrównanie, lecz już po kwadransie gospodarze prowadzili dwoma bramkami, zdobytymi w odstępie minuty. Wynik ładnym strzałem z narożnika pola karnego otworzył Michał Boratyn, a zaraz później podwyższył Patryk Głąb. Cztery minuty później było już 3:0, koronkową akcję miejscowych zakończył Grzegorz Kuras. Piłkarze Wisełki w tym meczu kilkukrotnie zdobywali dwie bramki w niewielkim odstępie czasu. Tak było w 29. i 33. minucie, gdy najpierw do siatki trafił Jakub Gawłowski, a wynik pierwszej połowy ustalił Radosław Skrzypek. Ten sam zawodnik kwadrans po przerwie miał już na swoim koncie hat-tricka, najpierw trafił do siatki po prostopadłym podaniu, a zaraz później został sfaulowany w polu karnym i sam wymierzył karę w postaci siódmej bramki dla swojego zespołu. Swojego hat-tricka w tym meczu zanotował również Filip Sirko, kompletując go w ciągu dziesięciu minut, w międzyczasie gola zdobył jeszcze Konrad Boratyn. W 75. minucie kontuzjowanego Artura Sochackiego między słupkami zastąpił Artur Koba. Ostatnią bramkę dla gospodarzy tego dnia strzelił Michał Mazur. Biało-niebieskich stać było na dwie honorowe bramki w końcówce, strzelcami okazali się Kacper Szczygieł i Krystian Skubisz, dla którego był to pierwszy gol w seniorskiej drużynie. Dwucyfrowa porażka obrazuje przebieg tego spotkania, miejscowi w pełni zdominowali nasz zespół, który popełniał mnóstwo strat na własnej połowie. W drugiej połowie szczególnie prostopadłe podania siały spustoszenie w linii obrony gości. Do rozegrania pozostał ostatni mecz z Zorzą Jagiełła, który nie ma już żadnej stawki, dla Alabastru będzie to jednak okazja do zmazania plamy po wysokiej porażce.

LKS Wisełka Siennów - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 12:2 (5:0)

14' Michał Boratyn (1:0)

15' Patryk Głąb (2:0)

19' Grzegorz Kuras (3:0)

29' Jakub Gawłowski (4:0)

33' Radosław Skrzypek (5:0)

58' Radosław Skrzypek (6:0)

61' Radosław Skrzypek (7:0)

68' Filip Sirko (8:0)

73' Filip Sirko (9:0)

75' Konrad Boratyn (10:0)

78' Filip Sirko (11:0)

82' Michał Mazur (12:0)

87' Kacper Szczygieł (12:1)

90' Krystian Skubisz (12:2)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki (75' Przemysław Winiarz) - Maciej Czepiel (46' Radosław Kielich), Mateusz Sochacki, Michał Jędryka, Artur Koba - Jakub Brzozowski (46' Kamil Kwolek), Bartosz Dziedzic, Piotr Chmura (65' Vitaliy Zamoyskyy), Krystian Futoma (65' Jarosław Szumierz), Kamil Zięba (46' Krystian Skubisz) - Kacper Szczygieł