PORAŻKA W ROŻNIATOWIE

Ósma porażka w trwającym sezonie. W Rożniatowie także nie było niespodzianki i gospodarze rozgromili Alabaster 7:1.

Skład Alabastru na ten mecz, delikatnie mówiąc, nie napawał optymizmem. W pierwszych minutach przeważali goście, ale i biało-niebiescy odgryzali się atakami, najbliżej zdobycia bramki był Krystian Skubisz, groźnie strzelał też Łukasz Hołub. Gospodarze stworzyli znacznie więcej podbramkowych sytuacji, a dwie z nich wykorzystali Dawid Wilczek i Michał Wilczek. Przy wielu strzałach udanie interweniował Michał Kochman. Wobec braku treningów pewne było, że naszej drużynie sił zabraknie raczej wcześniej niż później. I tak też się stało, dwa pierwsze kwadranse drugiej połowy należały zdecydowanie do miejscowych, którzy w tym czasie strzelili trzy bramki. Przy trzeciej i czwartej nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji. Alabaster w tym czasie odpowiedział honorowym, jak się później okazało, trafieniem Łukasza Hołuba. Dopiero w końcówce Błyskawica oddała nieco pole biało-niebieskim, lecz niewiele z tego wynikało, a kolejne gole strzelili miejscowi. Hat-tricka skompletował Michał Wilczek, a wynik w ostatniej minucie ustalił Damian Zielonka. Przed jeszcze wyższą przegraną przyjezdnych kilkukrotnie uchronił Michał Kochman, który był najjaśniejszym punktem drużyny. Kolejna w tym sezonie wysoka porażka biało-niebieskich stała się faktem, z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić także, że nasz zespół przerwę zimową spędzi na miejscu nie wyższym niż 13. W następnej kolejce Alabaster zagra u siebie z liderem z Siennowa.

LKS Błyskawica Rożniatów - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 7:1 (2:0)

27' Dawid Wilczek (1:0)

30' Michał Wilczek (2:0)

48' Michał Wilczek (3:0)

55' Tadeusz Podgórski (4:0)

59' Karol Kisała (5:0)

73' Łukasz Hołub (5:1)

76' Michał Wilczek (6:1)

90' Damian Zielonka (7:1)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Artur Koba, Jakub Leniar, Radosław Mołoń - Dawid Kiełbowicz, Łukasz Hołub, Krystian Futoma, Krystian Skubisz - Wojciech Malik, Michał Ziętek (46' Vitaliy Zamoyskyy)