W BABICACH NA REMIS

22,5 - tyle wyniosła średnia wieku zawodników Alabastru, którzy zagrali w meczu XIV kolejki przeciwko UNUM Babice. Porównując do ostatniego meczu rundy jesiennej z Zorzą Jagiełła jest to wynik o 3,5 roku niższy. Odmłodzony skład Alabastru zremisował na inaugurację rundy wiosennej 1:1.

Wspominaliśmy o wielu zmianach, do których doszło w naszym klubie zimą. We wczorajszym meczu z konieczności między słupkami stanąć musiał Artur Sochacki, który jest wychowankiem Alabastru, lecz w ostatnim czasie reprezentował KS Manasterz. Po raz pierwszy od początku meczu zagrał Bartosz Zając, podobnie Sławomir Lewandowski wracający do gry po kilkuletniej przerwie, a debiut w biało-niebieskich barwach zanotował trener Łukasz Hołub. Na stadionie w Babicach spotkały się dwie bardzo młode drużyny dysponujące aktualnie podobną siłą ognia, dlatego też właściwie całe spotkanie było wyrównane. Pod koniec pierwszego kwadransa gry dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszym słupku zamknął Bartosz Zając otwierając wynik meczu strzałem głową. Gospodarze dosyć szybko odpowiedzieli, odwróconego tyłem do bramki Łukasza Pawłowskiego w polu karnym sfaulował Artur Sochacki, a podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Staszkiewicz. Pod koniec pierwszej połowy zakotłowało się w polu karnym Alabastru, po jednym z rzutów rożnych piłkarze gospodarzy dwa razy groźnie strzelali, lecz zmierzającą do bramki piłkę wybijali obrońcy naszego zespołu. Biało-niebiescy największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, groźnie zapowiadała się także jedna z akcji w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to piłkarze Alabastru wymienili kilka szybkich podań, ale strzał Łukasza Hołuba okazał się bardzo nieudany. Po zmianie stron żaden z zespołów nie stworzył groźnej sytuacji, dawały o sobie znać także braki kondycyjne. Sporo było niedokładności na bardzo twardej płycie boiska. W 85. minucie zadebiutował 17-letni Krystian Skubisz, kolejny z wychowanków. Siedmiu z trzynastu zawodników, którzy pojawili się na boisku w niedzielne popołudnie to wychowankowie Alabastru. Ostatecznie podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn i jest wynikiem sprawiedliwym. Naszym młodym piłkarzom brakuje jeszcze pewności siebie i ogrania, lecz systematyczny trening z pewnością przyniesie efekty. W tabeli Alabaster wciąż zajmuje 4. miejsce, a w najbliższą niedzielę rozegra pierwszy w tym roku mecz ligowy na własnym stadionie, rywalem będzie Błyskawica Rożniatów.

PKS UNUM Babice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:1 (1:1)

12' Bartosz Zając (0:1)

24' Piotr Staszkiewicz (1:1)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Radosław Kielich, Michał Jędryka, Artur Koba, Maciej Czepiel - Kacper Szczygieł, Sławomir Lewandowski, Bartosz Dziedzic, Łukasz Hołub (85' Krystian Skubisz), Bartosz Zając - Piotr Chmura (70' Ksawier Chmura)