ROK ZAKOŃCZONY PORAŻKĄ

Dwucyfrowa liczba porażek osiągnięta. W niedzielne popołudnie Alabaster zakończył rozgrywki ligowe w roku 2022 przegrywając w Babicach z drużyną UNUM 0:1.

Oba zespoły zdawały sobie sprawę ze stawki tego spotkania, więc od pierwszej minuty toczyła się zacięta rywalizacja, Alabaster w końcu zmierzył się z przeciwnikiem na swoim poziomie. A poziom ten po obu stronach nie zachwycał, sporo było niedokładności, nieudanych zagrań i braków kondycyjnych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, choć klarowniejsze sytuacje strzeleckie stworzyli sobie miejscowi. Po zmianie stron biało-niebiescy zaczęli w końcu oddawać strzały na bramkę, ale te próby pozostawiały sporo do życzenia. Najważniejsze wydarzenie tego popołudnia miało miejsce w 80. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jedyną, jak się później okazało, bramkę zdobył Krzysztof Wanat. Alabaster nie zdołał odpowiedzieć, przegrał mecz o przysłowiowe "sześć punktów" i przerwę zimową spędzi na ostatnim miejscu w tabeli.

Nasz zespół w zakończonej rundzie wygrał zaledwie jedno spotkanie, zremisował dwa mecze i przegrał ich aż dziesięć notując jeszcze słabszy wynik niż w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Jedyne zwycięstwo miało miejsce w starciu z Błyskawicą Rozbórz (2:1), najwyższą zaś porażkę podopieczni Łukasza Hołuba ponieśli w XII kolejce ulegając Wisełce Siennów 0:9. Alabaster dysponował najsłabszą formacją ofensywną i drugą najsłabszą defensywą, bilans bramkowy 9:46. Najwięcej bramek (2) dla biało-niebieskich zdobył Kacper Szczygieł. Biało-niebieskie barwy w zakończonej rundzie przywdziewało 27 zawodników, komplet minut rozegrał Michał Kochman, którego należy uznać za najjaśniejszy punkt drużyny. Wobec sytuacji w wyższych ligach, aby realnie myśleć o utrzymaniu w rundzie wiosennej Alabaster musiałby wygrać co najmniej połowę spotkań. W tym celu jednak konieczna jest zmiana wielu elementów funkcjonowania drużyny, całkowite inne podejście do obowiązków i realne wzmocnienia personalne. Runda rewanżowa rozpocznie się pod koniec marca.

PKS UNUM Babice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:0 (0:0)

80' Krzysztof Wanat (1:0)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Artur Koba, Jakub Leniar, Radosław Mołoń - Kacper Szczygieł, Łukasz Hołub (85' Jarosław Szumierz), Krystian Futoma, Piotr Chmura (62' Artur Sochacki), Krystian Skubisz - Vitaliy Zamoyskyy