SPADKOWICZ NR 1

W pierwszą niedzielę września Alabaster podejmie na własnym boisku pierwszego ze spadkowiczów, drużynę Promyka Urzejowice. Ekipa z Urzejowic jest jednym z faworytów do awansu. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 6 oczek, lecz wyżej w tabeli plasuje się Promyk, bowiem stracił tylko dwie bramki przy pięciu straconych golach Alabastru. Przed tygodniem nasz najbliższy rywal pokonał Błyskawicę Rozbórz 2:1, natomiast Alabaster wygrał ze Startem Mirocin 4:2. W ubiegłym sezonie Promyk występował w jarosławskiej klasie okręgowej, ale zajął przedostatnie miejsce w tabeli, co było jednoznaczne ze spadkiem do klasy A. Biało-niebiescy rozegrali sparing z Promykiem przed rozpoczęciem obecnego sezonu, w Urzejowicach lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0. Ostatnie ligowe mecze pomiędzy Promykiem i Alabastrem (jeszcze jako LKS Łopuszka Wielka), miały miejsce w sezonie 2005/06. 30 października 2005 roku w Urzejowicach Promyk wygrał 5:1, a 25 czerwca 2006 roku na stadionie w Łopuszce Wielkiej również górą byli piłkarze gości wygrywając 3:1. Ponad dekadę później obie ekipy zmierzą się ponownie. Początek niedzielnego meczu o godzinie 16 na stadionie w Łopuszce Wielkiej.

Kolejka 4 - 3 września

Alabaster Łopuszka Wielka - Promyk Urzejowice