ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO

Drużyna Alabastru w niedzielne popołudnie odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie. W Mirocinie biało-niebiescy pokonali miejscowy Start 4:2.

Dwa pierwsze kwadranse gry były toczone w bardzo wysokim tempie i obie drużyny często znajdowały się pod bramką rywali. Ponadto gospodarzom sprzyjał wiatr, dzięki czemu szybko przenosili oni grę na połowę Alabastru. W 18. minucie biało-niebieskich na prowadzenie wyprowadził powracający do gry Damian Zając. Nasz pomocnik oddał sprytny strzał z 16 metrów, a piłka odbiła się jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki. Start wyrównał tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników gospodarzy z bliskiej odległości trafił do siatki, strzelając pierwszą bramkę dla swojego zespołu w obecnych rozgrywkach. Druga odsłona to już całkowita dominacja podopiecznych Grzegorza Liszki, którzy przejęli kontrolę nad środkiem pola nie pozwalając rywalom na ofensywne zapędy. Dziesięć minut po przerwie goście udokumentowali swoją przewagę. Dośrodkowanie Mateusza Pleśniaka strzałem głową wykończył Dominik Futoma, strzelając swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do samej końcówki meczu. W 83. minucie Damian Zając przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym podał do Dawida Malika, a ten dopełnił formalności posyłając piłkę do pustej bramki. Warto dodać, że Dawid pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej. Kilka minut później Damian Zając stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy i pokonał go na raty. W doliczonym czasie gry padła ostatnia bramka w tym meczu. Znów po rzucie rożnym w polu karnym doszło do zamieszania, a piłka po próbie wybicia trafiła w jednego z piłkarzy Startu i wpadła do siatki. Alabaster zasłużenie zgarnął trzy oczka w tym meczu, choć nie był to występ doskonały. Cieszą bramki powracających do zespołu Damiana Zająca i Dawida Malika, a także pierwsze trafienie Dominika Futomy, który po przerwie wniósł do gry zespołu nową jakość. Za tydzień zagramy mecz ze spadkowiczem, Promykiem Urzejowice.

Start Mirocin - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 2:4 (1:1)

18' Damian Zając (0:1)

43' zawodnik gospodarzy (1:1)

56' Dominik Futoma (1:2)

83' Dawid Malik (1:3)

87' Damian Zając (1:4)

90+1' zawodnik gospodarzy (2:4)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Michał Jędryka, Kamil Dziedzic, Adrian Grządziel - Kacper Skóra (46' Dominik Futoma), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak (82' Dawid Malik), Michał Trzyna (88' Damian Drapała), Kamil Zięba - Andrzej Gwizdała (75' Jakub Hałys), Mateusz Pleśniak (90' Wojciech Paszyński).