ZAKOŃCZENIE Z V-LIGOWCEM

Sezon 2020/21 dobiega końca, równo z końcem czerwca zakończymy rozgrywki zaległym meczem XVII kolejki. Rywalem Alabastru będzie drużyna, która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie mistrzostwo klasy A i zarazem awans do klasy okręgowej, Promyk Urzejowice. Jak przystało na mistrza nasz środowy rywal dysponuje najlepszą ofensywą oraz defensywą w lidze, 109 strzelonych bramek i zaledwie 14 straconych. W poprzednim meczu Promyk pokonał Błyskawicę Rożniatów 2:0, biało-niebiescy identycznym stosunkiem bramkowym wygrali z Błękitnymi Wierzbna. Co ciekawe Alabaster jest jedynym zespołem, który w tym sezonie pokonał drużynę z Urzejowic. W rundzie jesiennej podopieczni Grzegorza Liszki wygrali u siebie 1:0 po golu Dominika Futomy. Biało-niebiescy mają patent na drużynę Promyka, po raz ostatni w meczu z tą ekipą przegrali ponad trzy lata temu, natomiast ostatnie spotkanie między oboma zespołami na stadionie w Urzejowicach Alabaster wygrał 4:0. Wśród czołówki klasyfikacji strzelców znaleźć można naturalnie zawodników naszego najbliższego rywala, 24 bramki zdobył dotychczas Albert Kondracki, 22 Paweł Drabik. Mimo, że losy tego sezonu są już rozstrzygnięte biało-niebiescy z pewnością nie odpuszczą i postarają się zakończyć sezon zwycięstwem. Pierwszy gwizdek sędziego w środę o godzinie 18 na stadionie w Urzejowicach.