LIDER GROMI

LIDER GROMI

Czwarty mecz z rzędu z drużyną z czołówki i również czwarta porażka. Alabaster poniósł najwyższą porażkę w tym sezonie ulegając na własnym boisku Wisełce Siennów 0:9.

Nie ma co rozwodzić się nad przebiegiem tego spotkania, piłkarze lidera całkowicie zdominowali nasz zespół i już po kwadransie prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Radosława Skrzypka i jednej Michała Boratyna. Goście znacznie lepiej odnajdywali się na nasiąkniętej wodą murawie i dzięki dobrej technice użytkowej konstruowali składne akcje. Opór dla rywali stanowiła dopiero linia defensywy Alabastru, przez co przez 90% czasu gra toczyła się na połowie biało-niebieskich. Przed przerwą swoją drugą bramkę zdobył jeszcze Boratyn i druga połowa meczu była tylko formalnością. Przyjezdni nie zwolnili jednak tempa, a tradycyjnie wąska meczowa kadra Alabastru szybko opadła z sił. Zaraz po zmianie stron bramkę zdobył Dominik Cichy, później dublet zanotował Grzegorz Kuras, jedną bramkę dorzucił Kacper Telega, a hat-tricka skompletował Skrzypek. Strzały gospodarzy w całym meczu można policzyć na palcach jednej dłoni, wobec wyników innych spotkań Wisełka powiększyła swoją przewagę, natomiast Alabaster został po tej kolejce drużyną z najsłabszą defensywą oraz ofensywą. Przyczyny takiego stanu rzeczy i wysokich porażek są powszechnie znane. Naszej drużynie do rozegrania w rundzie jesiennej pozostał jeden mecz, którego stawką będzie uniknięcie zimowania na ostatnim miejscu w tabeli, na stadionie w Babicach Alabaster zmierzy się z miejscową drużyną UNUM.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Wisełka Siennów 0:9 (0:4)

2' Radosław Skrzypek (0:1)

5' Radosław Skrzypek (0:2)

13' Michał Boratyn (0:3)

27' Michał Boratyn (0:4)

50' Dominik Cichy (0:5)

67' Grzegorz Kuras (0:6)

72' Kacper Telega (0:7)

76' Radosław Skrzypek (0:8)

79' Grzegorz Kuras (0:9)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Artur Koba, Kamil Zięba, Radosław Mołoń - Krystian Skubisz, Krystian Futoma, Piotr Chmura (39' Artur Sochacki), Bartosz Zając - Łukasz Rząsa, Dawid Kiełbowicz (55' Michał Ziętek)