POSTAWIĆ SIĘ LIDEROWI

W najbliższą sobotę czeka nas ostatni domowy mecz w 2022 roku. Na własnym stadionie Alabaster zmierzy się z obecnym liderem rozgrywek Klasy A, drużyną Wisełki Siennów. Biało-niebieskich czeka zatem najtrudniejsze zadanie w trwającym sezonie, Wisełka wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania i w opinii wielu w tym zestawieniu personalnym plasowałaby się w górnej części tabeli Klasy okręgowej. W zeszłym sezonie zresztą piłkarze z Siennowa o włos przegrali awans z Gorliczanką Gorliczyna, lecz w tym pewnie kroczą po tę promocję nie mając godnego siebie rywala, ich przewaga nad wiceliderem wynosi już 9 punktów. W poprzedniej kolejce Wisełka rozgromiła na własnym stadionie UNUM Babice 8:1, Alabaster również wysoko przegrał, lecz w starciu z Błyskawicą Rożniatów stracił o jedną bramkę mniej. Ostatni mecz obu drużyn na stadionie w Łopuszce Wielkiej odbył się niemal równo rok temu, ostatniego dnia października 2021 roku w pełnym kontrowersji meczu goście zwyciężyli 3:2. Również i ostatnie bezpośrednie starcie Wisełki z Alabastrem zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Marcina Buczka, w czerwcu br. w Siennowie miejscowi rozgromili nasz zespół aż 12:2, bramki dla Alabastru zdobyli wtedy Kacper Szczygieł i Krystian Skubisz. Jak na lidera przystało Wisełka bryluje także w statystykach zespołowych i indywidualnych, w jedenastu meczach defensywa lidera dopuściła do straty jedynie sześciu bramek, w ofensywie zaś nasi najbliżsi rywale notują średnio prawie sześć zdobytych bramek na mecz. Obiektywnie rzecz ujmując każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo rywali będzie rozpatrywane w kategoriach ogromnej niespodzianki, czym jednak byłby futbol bez nieoczekiwanych wyników? Piłkarzom lidera też musi się w końcu przytrafić słabszy dzień. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14 na stadionie w Łopuszce Wielkiej.